RSS

Aktualności

 • Podsumowanie akcji „Odblaskowa Szkoła” - JESTEM WIDOCZNY – JESTEM BEZPIECZNY

  Thursday, 25 October 2018r. Oświata
  PowiększPodsumowanie akcji „Odblaskowa Szkoła” - JESTEM WIDOCZNY – JESTEM BEZPIECZNY

  Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Biskupicach dba o bezpieczeństwo swoich uczniów na drodze, dlatego też już po raz ósmy wzięła udział w wojewódzkim konkursie „Odblaskowa Szkoła”. W związku z tym, dzień 23 października 2018 r. odbył się pod hasłem: „Jestem Widoczny – Jestem Bezpieczny”.

  Uroczystość  rozpoczęły klasy 1a, 1 b od piosenki „ W drodze do szkoły”. Następnie przygotowani przez  p. Katarzynę Doległo uczniowie klasy 6 zapoznali naszych uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Przygotowana przez nich  prezentacja multimedialna   przypomniała  jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych dla własnego i innych bezpieczeństwa. Natomiast wykonany przez  uczennice klasy 5 b  przepiękny odblaskowy taniec pokazał  obecnym na sali jak modnie się ubierać, by dobrze wyglądać i być jednocześnie widocznym dla kierowców.

  W dalszej części odblaskowa kampania obejmowała zajęcia profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowy, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zasad prawidłowego zachowania się na wypadek pożaru lub innych klęsk żywiołowych.  Naszymi prelegentami byli: Strażacy z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach, Pan Piotr Marzec dyplomowany ratownik medyczny, pracownik Straży Pożarnej w Wieliczce, starszy sierżant  Pani Marta Jegier – Kęsek. Pani sierżant   zwróciła  uczniom uwagę nie tylko na konieczność noszenia elementów odblaskowych, ale także przypomniała  jak bezpiecznie poruszać się po drodze rowerem oraz jak bezpiecznie zachować się  podczas wycieczek szkolnych, wyjść z kolegami czy  podczas wyjazdów rodzinnych. Policjantka  uświadomiła  naszym uczniom  zagrożenia  istniejące  na drodze  oraz zaznajomiła  ich z skutkami niewłaściwego  zachowania  się pieszych i kierowców. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach ze strażakami.  Nasi goście instruowali jak należy zachować się w czasie pożaru w szkole i w domu, jak wysoka temperatura i dym działają na zdrowie człowieka, przypomnieli też  jakie są najważniejsze numery alarmowe. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć typowy strój stażacki  na wypadek  pożaru oraz mogli przymierzyć niektóre z jego elementów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia przygotowane i prowadzone przez  dyplomowanego  ratownika medycznego. Pan Piotr   omówił  zachowania w miejscu wypadku, zwrócił szczególną uwagę uczniów na własne bezpieczeństwo podczas udzielania pomocy  poszkodowanym. Uczniowie przypomnieli sobie sposoby postępowania przy złamaniach, krwawieniach z nosa, omdleniach czy skaleczeniach.

  Po części teoretycznej uczniowie naszej szkoły obejrzeli występ artystyczny na temat zasad i przepisów ruchu drogowego  przygotowany przez  klasę II pod opieką pani Beaty Jawor- Łabuda.

  Punktem kulniacyjnym tego dnia było rozstrzygniecie konkursów, które odbywały się w szkole prze ostatnie 2 miesiące. Uczniowie mieli okazje rywalizowć między sobą w konkursach  plastycznym, literackim,wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz konkursach na odblaskowe zdjęcie oraz odblaskową gazetkę ścienną. Dodatkowo do udziału w zabawie motywowały naszych podopiecznych wspaniałe nagrody ufundowane przez Pana Jarosława Tobołę, Prezesa Zarządu Fundacji Szansa,  Pania  Justynę   Tomasik, właściciela  firmy przewozowej Bartek,  Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Biskupicach.

  WYNIKI KONKURSÓW

  Konkurs  wiedzy o bezpieczeństwie w  ruchu drogowym:  koordynator p.Aldona Partyka

  Kategoria  klasy II – III

  I miejsce – Klaudia Kaczmarczyk  klasa  3

  II miejsce Emil Bodura  klasa  2

  III miejsce – Emilia Dudzik  klasa 3

  W konkursie  brali też udział: Daria Rybak kl.3 , Julia Zagól kl.3, Ignacy Job kl.2 , Wojtek Szuber kl.3 , Nikola Wcisło kl.3 , Jacek Jarotek kl.2 , Wiktor Ślepuchow kl.2 , Kacper Juszczyk kl.2 , Aleksander Wajda kl.2

  Kategoria klasy IV - VI

  I miejsce – Magdalena Jaszczyk  klasa 6

  II miejsce – Izabela Szydłak klasa  6

  III miejsce – Martyna Greczkowska  klasa 4a

  W konkursie brali też udział  Gabrysia Patyk  kl.6, Piotr Mądrzyński kl.6, Kuba Jarotek kl.4b , Tomek Jarotek kl.4b , Oliver Kubica kl.4a, Amelia Szałaskl.6, Grzegorz Fliśnik kl.4a , Gabrysia Kukułka k4a , Bartek Wawrzonek  kl.4a, Paweł Dzióbekkl.4a , Karolina Kmiecikkl.4a

  Kategoria klasy VII - VIII


  I miejsce – Jakub Uchto  klasa 8 : Łukasz Sit  klasa 8

  II miejsce – Konrad Piwek  klasa 8

  W konkursie brali też udział: Kacper Półtorak kl.8 , Arek Kozakkl.8 , Kamil Jaszczyk  kl.7a, Amelia Jaszczyk , kl.8

  Konkurs plastyczny -  klasy 0 – III pt „EkoOdblask”: koordynator p. Ewa Rutka

  I miejsce – Natalia Siwadło  klasa 1a

  II miejsce – Klaudia Kaczmarczyk  klasa 3 i Patryk Skiba klasa 1a

  III miejsce – Aleksander Wajda  klasa 2, Wojtek Nalepa oddział  0a, Maja Kubik oddział  0b

  Wyróżnienia:  Nikola Wcisłokl.3 , Amelia Synal kl.0a , Kacper Juszczyk kl.2, Janek Szuber kl.1a , Wojtek Szuber  kl.3

  W konkursie wzięli też udział :Milena Niedojadło 0a, Antonina Trybulska 0b, Julia Zagól 3, Łucja Kozłowska 3, Anna Ligęska 0a, Maja Tkaczyk 1a, Klaudia Szydłak 3

  Konkursu plastyczny  - „ABC bezpiecznego poruszania się po drodze”

  klasy IV-V

  I miejsce – Oliver Kubica  klas 4a

  II miejsce – Gabrysia Kukułka  klasa 4a

  III miejsce – Katarzyna Romaniak  klasa 4a

  Wyróżnienia : Jakub Jarotek kl. 4b, Tomek Jarotek kl. 4b

   

  Konkurs plastyczny  pt „Gram i wiedzę o odblaskach mam”

  klasy VI-VIII

  I miejsce – Magdalena Jaszczyk  klas 6

  II miejsce – Justyna Jaszczyk  klasa7a

  III miejsce – Gabrysia Patyk klasa  6 i Bartłomiej Sit  klasa 6

  Wyróżnienia : Izabela Szydłak kl. 6, Michał Krawczyk kl. 7b


  Konkurs literacki   „Odblaskowy wiersz”: koordynator  p. Katarzyna Doległo

  klasy IV-VIII

  I miejsce – Klaudia Kuć, kl. 4b

  II miejsce – Gabriela Kukułka, kl. 4a

  III miejsce – Ksawery Ilnicki, kl. 4b.

  Konkurs na odblaskową gazetkę ścienną

  klasy 0-III

  I miejsce  -  KLASA II

   klasy IV-VIII

    I miejsce  -KLASA IV A

  Konkurs na odblaskowe zdjęcie klasowe

  klasy 0-III

      I miejsce KLASA I A

  klasy IV-VIII


  I miejsce – KLASA VI

    „Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa……wtedy proste -„dziękujemy”zawiera wszystko co chcemy wyrazić”

  W imieniu koordynatorów całej akcji p. Aldony Partyki i p. Doroty Zagól serdeczne podziękowania za ciekawe zajęcia i przekazaną wiedze składamy:

  • Młodszemu  inspektorowi Panu Markowi Nowakowi – Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce,
  • Załodze Strażaków OSP  w Biskupicach,
  • Panu Piotrowi Marcowi, pracownikowi Powiatowej Straży Pożarnej w Wieliczce,
  • Starszej sierżant Pani Marcie Jeger  - Kęsek


  Dziękujemy sponsorom konkursów:


  1.Pani Karolinie Siwadło – Przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Biskupicach

  2.Pani Justynie Tomasik, właścicielce firmy przewozowej Bartek

  3. Panu Jarosławowi Tobole, prezesowi Fundacji Szansa

  4. Pani Justynie Tomasik oraz Pan Jarosław Toboła od paru lat finansowo wspierają naszą akcję, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.

  5. Rodzicom wspierającym nasze odblaskowe akcje: Pani Annie Patyk, Pani Łucji Świętek, Pani Monice Pasek, Pani Marioli Synal, Edwardowi Strojnemu.

  Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie w konkursach.

  Dziękujemy nauczycielom za organizację różnych wydarzeń w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” oraz za wszelką pomoc w przygotowaniach do dzisiejszej imprezy.

  Galeria

Kategorie spraw urzędowych

Informacje kontaktowe:

W razie pytań zapraszamy do Urzędu Gminy Biskupice, Tomaszkowice 455 w godzinach pracy tj. poniedziałek: 8.00 – 17.00, wtorek – czwartek; 7.30 – 15.30, piątek: 7.30-14.30, piętro I pok.13. Niezbędne informacje można również uzyskać pod numerem telefonu (12) 289 70 86 lub pod adresem e - mail: ug@biskupice.pl.

Druki do pobrania w formacie .pdf

Informacje kontaktowe:

W razie pytań zapraszamy do Gminnego Zespółu Obsługi Szkół i Przedszkoli, Tomaszkowice 455 w godzinach pracy tj. poniedziałek 8.00 – 17.00, wtorek – piątek; 7.30 – 15.30, piętro II pok.29. Niezbędne informacje można również uzyskać pod numerem telefonu (12) 250 09 65 lub pod adresem e - mail: oswiata@biskupice.pl.

Druki do pobrania w formacie .pdf

Informacje kontaktowe:

W razie pytań zapraszamy do Urzędu Gminy Biskupice, Tomaszkowice 455 w godzinach pracy tj. poniedziałek: 8.00 – 17.00, wtorek – czwartek; 7.30 – 15.30, piątek: 7.30-14.30, piętro I pok.1. Informacje można również uzyskać pod numerem telefonu (12) 289-70-96 lub pod adresem e - mail: ug@biskupice.pl.

 

Druki do pobrania w formacie .pdfWażne informacje:

 

 

 

Informacje kontaktowe:

W razie pytań zapraszamy do Urzędy Gminy Biskupice, Tomaszkowice 455 w godzinach pracy tj. poniedziałek: 8.00 – 17.00, wtorek – czwartek; 7.30 – 15.30, piątek: 7.30-14.30, piętro I pok.3. Niezbędne informacje można również uzyskać pod numerem telefonu (12) 289 70 87 lub pod adresem e - mail: ug@biskupice.pl.

Druki do pobrania w formacie .pdf

___________________________________________________________________________________

Procedura - zezwolenie/ zmiana zezwolenia na opóźnienie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych

___________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________

Procedura - decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia

____________________________________________________________________________________

Procedura zgłoszenia eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków

___________________________________________________________________________________

Procedura - zezwolenie na usunięcie drzew i krzewów z terenu nieruchomości

______________________________________________________________________________________

Procedura - uzyskanie zezwolenia na prowadzenie hodowli lub utrzymanie psa rasy uznawanej za agresywną

______________________________________________________________________________________

Procedura uzyskania zezwolenia na prowadzenie działaności na terenie gminy Biskupice w zakresie: ochrony przed bezdomnymi zwierzętami; prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt; grzebalisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części

______________________________________________________________________________

Informacje kontaktowe:

W razie pytań zapraszamy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w godzinach pracy tj. poniedziałek 9.00 – 17.00, wtorek – piątek; 7.30 – 15.30, Niezbędne informacje można również uzyskać pod numerem telefonu 12 250 65 11 lub pod adresem e - mail: gops.biskupice@poczta.onet.pl., www.gopsbiskupice.pl

 

Informacje kontaktowe:

W razie pytań zapraszamy do Urzędu Gminy Biskupice, Tomaszkowice 455 w godzinach pracy tj.poniedziałek: 8.00 – 17.00, wtorek – czwartek; 7.30 – 15.30, piątek: 7.30-14.30, piętro II pok.25. Niezbędne informacje można również uzyskać pod numerem telefonu (12) 289 70 93 lub pod adresem e - mail: ug@biskupice.pl.

Druki do pobrania w formacie .pdf

Informacje kontaktowe:

W razie pytań zapraszamy do Urzędu Gminy Biskupice, Tomaszkowice 455 w godzinach pracy tj. poniedziałek: 8.00 – 17.00, wtorek – czwartek; 7.30 – 15.30, piątek: 7.30-14.30, piętro I pok.12. Niezbędne informacje można również uzyskać pod numerem telefonu (12) 289 70 89 lub pod adresem e - mail: ug@biskupice.pl.

 

Geodezja - druki do pobrania w formacie .pdf

 

Gospodarka nieruchomościami - druki do pobrania w formacie .pdf


 

 

Informacje kontaktowe:

W razie pytań zapraszamy do Urzędu Gminy Biskupice, Tomaszkowice 455 w godzinach pracy tj. poniedziałek: 8.00 – 17.00, wtorek – czwartek; 7.30 – 15.30, piątek: 7.30-14.30, piętro I pok.14. Niezbędne informacje można również uzyskać pod numerem telefonu (12) 289 70 76, (12) 289 70 77 lub pod adresem e - mail: ug@biskupice.pl.

 

Druki do pobrania w formacie.pdf - obowiazują od 1 lipca 2019

         - OSOBY FIZYCZNE
            
         - OSOBY PRAWNE

INFORMACJE KONTAKTOWE:

W razie pytań zapraszamy do Urzędu Gminy Biskupice, Tomaszkowice 455 w godzinach pracy tj.poniedziałek: 8.00 – 17.00, wtorek – czwartek; 7.30 – 15.30, piątek: 7.30-14.30, piętro I pok.3. Niezbędne informacje można również uzyskać pod numerem telefonu (12) 289 70 85 lub pod adresem e - mail: ug@biskupice.pl.

Zgłoszenia awarii sieci wodociągowej - numer alarmowy 668 238 108

 

WNIOSKI DO POBRANIA:

 

Gospodarka wodna:

 

 

 

Polub nas na Facebooku!